Általános orvosi diplomámat 2009-ben szereztem meg a Semmelweis Egyetemen. Az egyetemi éveket követően a gyógyító munkát szülővárosomban, Székesfehérváron kezdtem meg. Mindig biztos voltam benne, hogy manuális szakmát szeretnék választani. A sport és a mozgás gyerekkorom óta közel állt hozzám, így esett választásom ortopéd-traumatológiára. Döntésemben az is szerepet játszott, hogy a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban már évek óta országosan is elismert Sportsebészeti Részleg működött. Szakvizsgámat 2015-ben szereztem meg, melyet követően elsősorban térd- és vállsebészettel foglalkoztam. A sportsebészeti tevékenységem részeként az évek során számos sportegyesületnél végeztem csapatorvosi munkát.
Már az egyetemi évek alatt bekapcsolódtam a Semmelweis Egyetem Humán Élettani Intézetének kutatómunkájába. Munkacsoportunk érdeklődésének középpontjában regeneratív medicina állt, ezen belül én a mozgató- és támasztó szervrendszerrel kapcsolatos vizsgálatokban vettem részt. Munkánknak eredményeként számos publikációnk jelent meg több rangos hazai és külföldi folyóiratban. A fenti kutatómunkámnak köszönhetően 2019-ben szereztem PhD fokozatot szereztem.
A szakvizsgát követő években vált egyre hangsúlyosabbá gyógyító tevékenységemben a vállsebészet olyannyira, hogy 2019 óta kizárólag vállízületi betegségek kezelésével foglalkozom. A specializáció Nyugat-Európában és a tengerentúlon egy természetes fejlődési folyamat része ugyanakkor ez a döntés a hazai viszonyok között egyáltalán nem volt magától értetődő. Az utóbbi évek eredményei és az ez idő alatt összegyűlt tapasztalat azonban megerősített, hogy jó döntést hoztam.
Tudásomat kiemelkedő hazai szakemberek irányításával alapoztam meg, melyet az elmúlt években több külföldi ösztöndíjjal (Franciaország, Törökország, Svájc, Lengyelország) és egy hosszabb tanulmányúttal (Oregon Shoulder Institute, Egyesült Államok) igyekeztem szélesíteni. Az említett utak során olyan világhírű vállsebészektől tanulhattam, mint az amerikai Patrick J. Denard vagy a svájci Alexander Lädermann.
2021-ben nagy megtiszteltetésként éltem meg, hogy a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház vezetése rám bízta a Sportsebészeti Részleg vezetését, melyet 2024-ig tölthettem be. Ekkor döntöttem úgy, hogy tevékenységem nagyobb részét magánegészségügyben, azon belül is nagyrészt a családi rendelőnkben, a Schandl Medical-ban fogom folytatni.
Nagyon fontosnak tarom, hogy tudásom mindig naprakész legyen. Ennek érdekében folyamatosan nyomon követem a szakmánk legújabb trendjeit, újításait. Rendszeresen veszek részt kongresszusokon és tanfolyamokon felkért előadóként.
Több hazai (Magyar Ortopéd Társaság, Magyar Artroszkópos Társaság) és egy külföldi társaságnak (Európai Váll és Könyöksebészeti Társaság) is tagja vagyok, emellett A Magyar Váll- és Könyöksebészek Egyesületének titkárának is megválasztottak.